Kas koroona tüsistus või reflukshaigus? 27.03.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Põdesin kaks nädalat tagasi koroonat.Oli suur nohu ja kurgu kibedus.Raviks kasutasin imemistablette ja nasonetini.Paar päeva tagasi tekkis suukuivus.Sülge nagu polekski enam.Vee joomisel tekib kurgus valu.Söömisel seda ei ole ja neelatada saab.Nina on ka endiselt kinni.Kaelas tunnen vahetevahel poomistunnet.Elan praegu ka suure närvipinge all.Alles lõpetasin ema hooldamise ja nüüd haigestus abikaasa raskesse haigusse.Mõtted on koguaeg haigustel.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mõistan Teie muret. Viiruse järgne seisund, ravimid ja stress võib viia häiriva suukuivuse ja poomistunde tekkeni. Kui ei ole leitud muid põhjuseid, siis jääb üle vaid suud niisutada , on olemas ka mõned ravimid, nt süljeasendaja geel. Nõu annab perearst ja apteeker.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi