Koroona vastu vaktsineerimine 22.10.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, ise hetkel vaktsineerimata koroona vastu ja olnud praktiliselt terve koroona aja kodune.(pea 2 aastat seega) Ma oma arust ei ole vaktsiinivastane, aga samas olen hetkel otsustanud kodus püsimise kasuks, kuna mul on see võimalus olemas. Vaktsinerimata hetkel just selle kodus püsimise võimaluse tõttu ja ka seetõttu , et ei ole sugugi kindel kas mind tohib vaktsineerida. Nimelt pole minu teada mind elus kordagi vaktsineeritud või kui siis 1 korra ja seda arstide soovitusel. Nimelt sündisin enne aegselt ja sünnitraumaga(PSI või miskit sarnast oli vist nimeks). Ja siis otsustatigi , et mind vaktsineerida oleks ohtlikum kui mitte vaktsineerida.Muu tervise info mis võib olla vajalik. Läbi põetud puukentsefaliit, pisut kõrge vererõhk.,magu ka kipub aegajalt pisut muret tekitama(ülehappesus..... , laktoositalumatus.) Arvan küll, et siin vähe infot mingi konkreetse nõu andmiseks. Samas sooviks teada teie nõud antud olukorras. Kas koroona vastu vaktsineerimine on soovitatav või mitte mu puhul?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Selle info alusel on vaktsineerimine täiesti ohutu ! Tõesti 40 a eest olid mõned vaktsiinid vastunäidustatud, ka Teie mainitud probleemi korral. Koroonavaktiine tehakse vähihaigetele, rasedatele, immuunsushäiretega patsientidele- vastunäidustusi on väga vähe. Lõpmatuseni kodus ei saa olla, hakkab pikapeale vaimsele tervisele. Poes peab ikka käima, aeg-ajalt ka külas.
Pöörduge oma perearsti poole, ta leiab parima lahenduse vaktsineerimiseks.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi