Punased/Sinised laigud nahal 02.03.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Viimased ca 10 aastat on erinevates kohtades nahal olnud sellised punased / sinised laigud. ( Lisan pildi ) Esinevad need vasakul pool vöökohal suure laiguna, vasaku jala säärel ( seal on kergelt sinakad ) ning ka muudes kohtades pisemate täppide/laikudena. Alguses olid ka mõlema käe siseküljel suured laigud, kuid mingil hetkel need kadusid. Tol ajal perearstile neid näidates sain vastuseks, et on sügelised( need pole kunagi sügelenud) , kirjutas neile rohtu, kuid ära ei kadunud. Mingil põhjusel ma rohkem arstile nendega ei pöördunud. Nendega samal ajal tekkisid ka aeg ajalt ( vahest nädalas korra, vahest päevas 2/3x ) valuaistingud südamepiirkonda ( sisse hingates nagu tugev noatorge mis võttis kägarasse tõmbama ) EKG näitas " Sinus rythm with occasional ventricual premature complexes" ning seda näitab mul siiani. Mingil hetkel need tugevad aistingud kadusid ning asendusid kerge valuga rinnus näiteks õhtuti magama jäädes. Tänaseks on viimased kuu aega südamepiirkonnas näpistav valu, kõht ei käi korralikult läbi, roojatunne on aga ei tule, kui tuleb siis on rooja kergelt rohekas ning veidi verd näha. 1x oli nii tahke kui ka vedel mis väljus sealt täiesti roheline. ( Heledam, mitte tumeroheline) Roojata on alati olnud pigem keeruline ning peab punnitama, kuid nüüd on hullemaks läinud. Olen kutsunud kiirabi, kes andis "diazepam" tableti ning pani kirja nagu oleks ärevushäire ning soovitas perearastile pöörduda. Perearst räägib ka ainult rahustitest vms mida võib mulle kirjutada, ning mingeid analüüse ei näe et oleks vaja. Synlabis käisin maksatesti tegemas ning näitajad olid korras. Kas need laigud võivad olla täppverevalumid? Vereliistakud (trombotsüütide) näit on küll korras aga ehk on tegemist hoopis trombotsüütide funktsiooni häirega ning oleks vaja seda lähemalt uurida? Lisan, et 6 aastasena põdesin tüüfusest tingitud meningiiti üpris raskelt.

Kas ja milliseid analüüsi peaksin paluma perearstilt või kui Ta ei nõustu siis vähemalt oma kulude ja kirjadega minema tegema synlabis?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Need laigud ei teki nahale ärevusest. Alati ei ole võimalik kohe leida lahendused. Soovitan arutada veelkord perearstiga, võimalik on pöörduda otse ka nahaarstile, satekirja pole vaja.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi