Munake beebi kuklas 01.03.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Mure selline et u nädal tagasi avastasin 4.5 kuusel beebil kuklanuki peal munakese. Kui pead sirgelt hoiab ei ole ei näha ega tunda, kuid kui alla vaatab on kohe muna tunda. Ei ole peanukk ise, selline pehme nagu rasv. Lümfisõlme ei tunne, lihtsalt selline tihedam rasvamuna oleks nagu. Ei oska paremini kirjeldada. Perearst arvas et vaatab alles järgmisel visiidil kuna 2.5 kuuselt oli vereproov korras ja kaalu tuleb ilusti. Tuju on hea üldiselt ja haiget ei paista tegevat. Aga minul mure suur, mis see on ja kaua selline asi olla võib?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Oletan, et see on normaalne anatoomiline munake - protuberantia occipitalis externa. Võite googeldada.
Ei näe mureks põhjust.
Ja hea koostöö oma meedikutega !!
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi