Tugev ajaga süvenev valu kogu rindkeres 20.02.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Mul pea iga päev, lööb tugeva valu tervesse rindkerre. Kõik algab selja keskelt/rindkere tagaseinas tuima valuga mis meenutab juskui külmetusvalu. Siis liigub valu üle kopsudesse ja edasi ka kolmnurka (ja vaikselt juba õrnalt ka neerudesse) .Lõpuks on terve rindkere valulik ja pea mittetalutav. (Kui rindkeres valu on juba intensiivne kaob neerude õrn valu täielikult) Kõik on kestnud pool tunnikest kuid nüüd on valu maksimaalselt üle läinud peaaegu 1,5h'ni. Olin rase umbes 6-7kuud ja sain pesemas käies külma. Kuna mul loomad siis vannitoa ukse jätsin praokile unustades ,et mul jäi aken lahti. Peale seda jäin haigeks pea päevapealt. Köhisin Väga koledatel toonidel ja tekkis ka nohu. Kutsusin ka igaks juhuks kiirabi kuna raseduse puhul kartsin ,et äkki teeb lapsele liiga. (Palavikku terve see aeg ei olnud). Kiirabi ütles ,et see kõik möödub ja nende arust kõik okei. Olin haige üle nädala. Hiljem ära põdenuna tundsin sama algset valu nagu eelnevalt seletasin. Kuid see oli vaid üks kord kuni 04.01.22 ma sünnitasin poja peale 24h valudes olemist. Mainin ka ,et lõpuks küsisin ka epiduraali. Koju jõudes hakkasid valud tekkima. Alguses 3päeva vahega ja kestes vaid 20-30min kuniks siinse hetkeni pea igapäev ja kestes nüüdseks tund pool ja paar kuni 3 korda päevas. (Heal juhul saan 2 päeva max puhata ja siis jälle alguses tagasi). Valu on nii intensiivne ,et tunduks nagu kopsud ja kolmnurk tõmbuksid kokku ja paisuks samaaegselt ning see tekitab niivõrd ebameeldiva valu, et pikali olles ma ahmin õhku ja hingata nii raske. Mainin veel ,et olen proovinud ka kiirabi Kutsuda aga kuna nad jõuavad pidevalt selleks ajaks kui nn "hoog" on üle läinud siis lahkuvad sama kiirelt kui tulid. Mul oln nüüdseks 1,5 kuune beebi ka siis pidevalt pean kutsuma mehe töölt koju kuna sel hetkel on võimatu läbi valu lapsega tegeleda või üldse millegagi. Täpselt selline tunne nagu iga organ mu kehas lakkab töötamast ükshaaval.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Loodan, et mõistate- mul ei ole võimalik hakata loopima mingeid diagnoose ega pakkuda ravi. Vaevused võivad olla pärit erinevatest organsüsteemidest, sealhulgas ka skeletilihasüsteemist ja psüühhikast. Saan soovitada vaid head koostööd oma arstidega. Kõik, nii patsiendid kui meedikud jõuda kiiremini õige lahenduseni, mõnikord see võtab aga rohkem aega.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi