Pikaajaline madal palavik 17.10.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Haigestusin veebruari lõpus, pidasin seda tavaliseks külmetuseks/viiruseks ja ravisin käsimüügiravimitega jooksu pealt. Haiguslehte ei võtnud ja elasin oma tavapärases elurütmis. Kuna paranemist ei olnud pöördusin märtsi lõpul arsti poole. Nädalane antibiootikumide kuur ning köha kadus, kuid kehva enesetunne jäi püsima.

Peamised kaebused on meeletu väsimus ja nõrkus (magan vahel 10h järjest ja igal võimalusel vajub silm kinni), pearinglus, minestustunne, pinge rindkeres (on ka teravat valu vahel, kuid enamasti on lihtsalt tunne nagu oleks tugeva korseti sisse pigistatud), kõrvus kohiseb, igapäevane kehatemperatuur 37,0-37,5 (ülejäänud elu on mul olnud normaalne madalam temp), iiveldustunne. Hiljuti avastasin, et vererõhk on pigem madal (59/98 täna näiteks).

Olen end hoidnud ja lootnud, et ajaga enesetunne taastub, aga septembris tekkis uuesti tugev köha ja tundsin ebamugavust kopsus. Perearst kirjutas, et kuulamisel mulinad kopsus vms. Röntgenpilt oli vist enam-vähem normaalne ja jälle nädalane anibiootikumi kuur. Intensiivne köha on läinud, kuid endiselt on kuiv köhatamine ja eelnevalt loetletud kaebused.

Olen alati olnud terve ja õnnelik inimene. Stressiks ei ole põhjust, toitun tervislikult, söön kõike ja erinevad näitajad (magneesium, kaalium, raud jne) veres on ok. Ainult nõrk põletikunäitaja oli paigast ära. Kilpnäärme näitajad olid korras. Aprillis arst kahtlustas, et on südamelihase põletik, aga EKG seda ei näidanud. Kas võib vaatamata sellele siiski olla südamelihase põletik? Või on kõik äkki seotud madala vererõhuga? Kas see võib tekitada ka temperatuuri tõusu?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan usalduse eest. Kahtlustan, et korduvad alumiste hingamisteede põletikud on mingi muu haiguse sümptomiks. Soovitan täpsemaid vere ja immuunsusuuringuid, atüüpiliste haigustekitajate vastased antikehad-
mükoplasma, klamüüdia. HIV test, immunoloogi konsultatsioon. Vahest ka kopsude CT uuring. Ega ei suitseta ?? Kui need uuringud on korras, võib olla abi pikemast viibimimisest kuiva ja sooja kliimaga maal, Hispaania, Egiptus ??
Need on vaid mõned oletused-mõtted. Saan vaid soovida head koostööd oma arstidega ja peatset paranemist.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi