Vaakum tunne maos ja valged tükid suus 03.10.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

aasta alguses hakkasid tulema suhu valget tükid ning peale söömist köhisin ja köhatasin.Käisin perearstil tema ütles mandlid paistes ja veidi mädased,sain rohtu aga tükid ja köhatamine ei kadunud ära.
Sain saatekirja nina-kurgu arstile tehti analüüsid kõik oli korras,nina-kurgu arst suunas kopsu arsti juurde,seal käisin 3 kuud võtsin rohtusid ja tehti hingamis teste,kõik oli korras.Kopsu arst tegi saatekirja gastroskoopiasse,nüüd ootan aega mis on novembris.Minu mure aga selles et neid valgeid tükke tuleb ikka suhu aegajalt rohkem ja viimase kahe nädala jooksul peale söömist on maos tühja kõhu tunne mis ei kao ära,eriti halb kui tuleb see tunne ka öösel,kõht on justkui vaakumis ja kohati ajab iiveldama.Öösel söömas ei käi.Kas oskate soovitada mida ma võiks proovida,et seda leevendada?Söön ning peale söömist 15-20 min polegi nagu söönud midagi..paar aastat tagasi läbisin kolmikravi,ning vere näit madal ja HB samuti siis tehti "mõõga neelamine" miks ei imendu FE mu organismiga ja arst pani kolmikravi peale..

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Sellised valged tükid suus võivad olla pärit kurgumandlitest. See võib ka täiesti tervetel aeg-ajalt esineda. Konkreetseid diagnoose ja ravi ei ole võimalik inimest nägemata teha. Hea koostöö oma arstidega.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi