Millise eriarsti juurde pöörduda? 22.03.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, viimased 1,5 nädalat on olnud probleeme Kõrvetiste ja gastroösofageaalse reflukshaiguse sümptomitega. Süda on paha, sugu tuleb kibe maitse, tihtipeale ei tule röhitsus ja ülakõhus kõrvetav tunne. Olen võtnud maaloxit ja söönud teistmoodi. See tundub natuke aitavat.
Lisaks nendele sümptomitele esineb ka hingamisraskusi esinenud. Lugesin, et tihtipeale on inimestel, kellel on gerd ka astma, et need on vahest omavahel seotud.
Millise arsti juurde peaksin pöörduma, kas gastroenteroloogi või pulmonoloogi juurde?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalusi on mitu, konkreetset diagnoosi ja ravi ei saa anda. Saan soovitada vaid koostööd, diagnoosi ja ravi leidmist oma perearstiga. Perearst korraldab maouuringu, spirograafia ja nii saab juba leida põhjendatud käsitlus.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi