Valutav keel ja punane plekk kurgus. 24.08.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Mure selline , et ca. 3-4 nädalat on mul keel kipitanud , eriti hull on kui happelist süüa ( tomat, õun jne.) Ja kurgunibu juures on punane laik millel tundub olevat valged täpid keskel. See teeb samuti valu neelates .Olen kasutanud anaftin spreyd ja septolete omni sprayd kuid pole aidanud . Vahepeal kadus punane laik ära ( umbes 3-4 päevaks ) kuid nüüd jälle tagasi. Perearstile saan alles alates septembrist . Millega võib tegu olla ja kuidas seda ravida ?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Hakkab silma see, et Teie pehmesuulagi on kahvatu. Kahtlustan kehvveresust, sellega võib kaasneda ka suu limaskesta põletik- valusad punetavad laigud, kipitus. Täisvereproov jt analüüsid, ägeda terviseprobleemiga peab perearsti juurde saama sama päev !
Vaevust võiks seni leevendada käsimüügi ravimitega- omeprazol tb 2 x p enne sööki 30 min, paikselt Trachitol imemistablett 3-4 x p.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi