terviseprobleem 08.11.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 38 a naine(normaalkaalus).Aasta tagasi oli mul käärsoolekasvaja operatsioon(healoomuline), selle käigus avastati ka munasarjakasvaja ja söögitoru song. Operatsioon läks kenasti. Enne seda olid mul ka probleemid ja halb enesetunne, kuid peale seda on enesetunne teistmoodi kehv. Pidev temperatuur 37,4, süda paha(see vast sellest, et võtan beebipille "yarina") ja higistan öösiti, päeval ka kohati. Väsimus ja külmavärinad, kurgus on neelatades selline tunne nagu miski oleks ees. Olen käinud ekg uuringutel ja kurguarst kahtlustas isegi refluksi(kuna kurk on punane ja keel valge). Uurigute tulemused olid korras. Vererõhk on vahest pisut madal ja veres on ka rauda pisut vähem, kui peaks. Perearst vangutab pead ja arvab, et olen hüpohondriline(mida ma ei ole). Tahaks abi saada.Teisi ravimeid ma ei tarvita. Kas oskate mind aidata või ütlete, kuhu ma peaksin pöörduma?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Ehk veelkord vereuuringud: ferritiin vereraud, foolhape, peitveri väljaheites. Võimalik , et selle soolekasvaja tõttu kaotasite pikema aja jooksul verd ja sellest probleemid. Ka on teil üle elatud rida ehmatavaid diagnoose kuigi mitte kõige tõsisemaid, ka see viib kurnatuseni. Soovitan hoiduda kuuks-kaheks Yarinast ja jälgida muutuseid enesetundes kehatemperatuuris.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi