Vererõhk tõusis järsku väga kõrgeks? 19.08.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Viimase kuu aja jooksul kipub vererõhk väga kõrgeks . Olen terve elu väga sportlik ,harrastades vastupidavusalasid , peamiselt murdmaasuusk,pikamaa jooks. jne. Palju on tehtud koormusteste ja ka hetkel koormusega enesetunne korras. Rahulolekus pulss 50-51. Jooksen nt.. trennis kilomeeetrit keskmise ajaga 5.40 - keskmine pulss sealjuures 134-136
Nüüd aga viimase kuu aja jooksul on rahuolekus vererõhu üles visanud . kuni 165 (vahel isegi läheb 170/100)?Täiesti arusaamatu?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Soovitan vererõhu ööpäevast monitooringut, uuringu korraldab perearst. Üldiselt kõik viitab ärevushäirele, seda täpsustab ja ravib perearst koostöös psühhiaatri ja psühholoogiga. Tõelise vererõhuhaiguse korral koormusaegne-järgne vererõhk tõuseb.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi