Pulsirõhk 02.08.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Küsiks, milline on normaalne pulsi rõhk. Ennem oli mul kõrge vererõhk, aga see on nüüd langenud. Tablette võtan edasi. Aga olen märganud, et see rõhkude vahe on sinna 50 kanti, vahest ka 60. On see normaalne või juba suur? Vererõhk ennem oli 135/90, praegu hommikul ja õhtul keskmine 124/73 (aparaadi arvutuslik) ja kõige madalam väärtus 115/65.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Viimased tulemused on väga head, eriti see, et alumine on 65-75 kanti.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi