Südamestimulaator 13.02.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Stimulaator paigaldati 22.12.2016.Eelnevalt oli kõikuv vererõhk,ülemine 130 kuni 199,alumine 50-60 kanti,pulss väga madal,36-56.Seega pulsirõhk suur,enesetuune kehv,aeg-ajalt tuune,et teadvus kaob.
Stimulaaori kontroll oli 20.02.2017.Selleks ajaks oli enesetunne hea,arsti sõnutsi kõik korras.
Viimasel ajal on aeg-ajalt jälle pearinglust ja tasakaalutust.Vererõhk enam kõrge pole,ülemine kõigub 105 ja 125 vahel,alumine 60 ja 70 vahel,pulss 62 ja 74 vahe,perearsti juures 130 70.Vererõhk on kogu elu olnudki madalapoolne.
Stimulaatori plaaniline kontroll on augustis 2018.
Küsimus on selles,kas stimulaator ikka töötab.
Ja veel - kas stimulaatoriga võib teha võimlemisharjutusi,s.h.kätekõverdusi.Olen neid viimased teinud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Arvan, et asja peaks uurima. Teeksin korraliku EKG, ööpäevase vdrerõhu ja EKG monitooringu, hindaks tulemust, kui vaja, saadaksin need uuringud e konsultatsioonina asjatundlikule kardioloogile. See kõik on paari päeva tegevus ja saaks kiiresti vastuse.
Tavaliselt paigutatakse stimulaator vasakule poole rinnakust õla suunas üsna naha alla. Kätekõverdusi tehes on see piirkond väga liikuv, oleksin pigem ettevaatlikum. Aga on ka teisi võtteid- reibas kõnd, velotrenažöör, rahulik ujumine, rahvatants- ikka selleks, et saada reipust liikumisest.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

metalli maitse suus

Tere,doktor!

Olen 57.a. naine.Põdesin Hanta viirust väga raskelt ja olin ka kopsupõletikus.Olin haiglas 1,5 kuud.Sain väga palju antibiootikume ja nüüd on metalli maitse suus ja vahel tuleb ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Mõtlemapanev haiguslugu. Keskmise raskusega neerupuudulikus- see võib anda metallimaitset suus. Kipun arvama, et tõsised ravikuurid erinevate antibiootikumidega võivad olla ka vaevuse põhjuseks. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: