Süda/vererõhk 04.01.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 21 aastane sportlik noormees. Olen mänginud 10 aastat jalgpalli kuid viimased 2 aastat enam ei mängi. Käin tihedalt jõusaalis. Tahtsin küsida et kui teen intensiivsema trenni (jõusaali puhul ei tähelda seda muret) siis pulss taastub aeglaselt. Peale trenni pulss 85-95, 2 tunni möödudes langeb 60 peale. Ükski arst sellele vastata ei oska. Käin iga aastaselt spordiarsti juures, koormustestid korras ja lubatud sportida, EKG, 24/7 holteruuring ja ehhokardiokraafia kõik tehtud ja kõik korras. Samuti tekkis küsimus vererõhu kohta. 120/50 rahulolekus on minu vererōhk. Kas pulsirõhk pole liiga kõrge? Lugesin et see võib põhjustada arterite jäikust.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Olge mureta- kõik on korras. Pulsi taastumise aeg sõltub eelnevast koormusest, närvisüsteemi omapärast, vedelikutabimisest, toitumisest jm asjaoludest. Treeningpulsi sagedus ei tohiks ületada 180-vanus ehk Teil mitte üle 160. Kui domineerib autonoomse närvisüsteemi sümpaatiline osa, siis see ongi kiirema pulsi põhjuseks. Vererõhk on väga hea, alumine vererõhk 50 näitab soonte head lõõgastumist ajal kui süda valmistub uueks kokkutõmbeks.

Head tervist soovides
Madis Veskimägi