Lümfisõlmede suurenemine kaelal 19.11.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on mure seoses suurenenud lümfisõlmedega kuklal juuksepiiril. Avastasin lümfisõlme juhuslikult, kuna samas kohas on tugev peasügelus. See juhtus 3-4 kuud tagasi ning seejärel pöördusin koheselt perearstile, kes mingit ohtu selles ei näinud. Lümfisõlme suurus on ca 1cm. Umbes kuu aega tagasi avastain sama sõlme kõrvalt veel ühe suurenenud lümfisõlme (väiksem kui eelmine), mille järel uuesti perearstile pöördusin. Perearst võttis vereproovi, mille kõik näitajad olid normis. Nüüd täna avastasin jälle uue suurenendud lümfisõlme kaelal.Lisaks sellele sügeleb mul peanahk juba 4 kuud samast piirkonnast.
Külmetushaigusi olnud ei ole, vahepeal oli kurk korraks valulik, aga sellega asi piirdus. Enesetunne on hea, lihtsalt muretsema paneb see, et miks need lümfid mul on. Samal ajal kui hakkas peasügelus ja kui lümfi avastasin vahetasin just töökohta ning hakkasin kasutama uut šampooni.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Täpset daignoosi ja ravi kirja teel pole võimalik korraldada. Aga mõned mõtted siiski. Olen märganud mõnikord esinevat šampoonivahetusest tekkivat nahareaktsiooni, allergiline kontaktdermatiit vm. Sellega kaasneb sügelus, sellest omakorda väiksed nahavigastused ja siit põletik ning piirkonna lümfisõlmede reaktsioon. See on vaid üks selgitus. Lahenduseks hüpoallergeenne šampoon, Neutral, laste vms. Pesta pead pigem vähem, 1-2 x nädalas on piisav. Asjatundja peaks peanaha üle vaatama ja andma täpsemad soovitused.
Kui probleem püsib, siis taas täpsemad vereproovid, võimalik, et ka lümfisõlme proov.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi