Muhk/võimalik lümfisõlm rangluul. 21.05.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Kaks päeva tagasi tekkis üleöö paremale rangluule soone või voolikukujuline muhk. Jookseb risti üle rangluu. Liigub ja on väga valus. Varasemalt pole midagi sellist olnud. EMO ega perearst ei osanud midagi öelda. Kaelal ega kaenla all pole lümfimunasid. Kätt tõsta ei saa, sest siis rangluul olev paistetav soonekujuline asi teeb haiget. Ei pulseeri. Pole taandunud. Palavik puudub. Justkui lõoeb rangluu üleval ja lõpeb rangluu all. Nädal tagasi vaktsineeriti Pfizeriga. Vereanalüüs EMOs oli normaalne.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Esmalt vabandan, minust mitteolenevatel põhjustel jõudis teade Teie küsimusest minuni suure hilinemisega.
Kirjeldus on omane kõõluspõletikule. Rahu, paikselt külmageelikott 4-5 x p, valu ja põletikuravim. Perearsti poolt hinnatakse leidu ja vajadusel täpsustavad uuringud, edasine käsitlus.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi