Põlvega valus mure 09.04.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 21-aastane pikka kasvu neiu. Mul on loetud korrad elus põlvega juhtunud väga veider ja tohutult valus situatsioon, mida ma pole suutnud hästi seletada, kuid kuna see juhtus eile uuesti, siis proovin jälle mingit selgitust leida.

See juhtub ainult mu parema põlvega ja siis, kui mu põlv on kõverdunud (nt: lähen kuidagi kükki või istun hooga põlvili voodile ja on isegi nii juhtunud et olen selili ise ja õhus lihtsalt kõverdan põlve). Ma olen arusaanud et see juhtub pigem siis, kui kõverdan põlve veidi viltuselt ehk siis jalaga sissepoole.

Ja mis juhtub on see, et ma järsku tunnen kuidas midagi läheb põlve tagumisel poolel, välimisel küljel paigast ja mu jalg jääb nö kõverdatuna lukku. See on tohutult valus ja pisarad hakkavad voolama, kuid üritan paanikasse minemist vältida. Mida ma teinud olen, et tagasi paika saada, on vaikselt valusa põlve poolsele küljele ennast keerata ja kui jalg toetub voodile, siis hakkan vaikselt seda lahti/sirgeks lükkama kuni üks hetk käib selline raks ja ta läheb paika tagasi.

Mul pole enda mäletamise järgi kunagi põlvevigastust olnud. Esimene kord juhtus see kusagil 10-aastasena ja ka voodis kuidagi halvalt istudes.

Ausalt öeldes arsti juurde minek tundub ka hirmutav, sest seda on keeruline seletada ja kardan, et peaksin kuidagi seda demonstreerima aga see on tõesti jube valus.

Olen ka netist selgitusi otsinud, kuid põlvevigastusi on nii palju erinevaid ja see ei tundu nö. põlve enda vigastus, vaid põlve tagumisel küljel. Kui netist pilte vaatan siis tundub olevat latteral collateral ligament aga see oleks justkui side või lihas ja ei tundu loogiline, et ta läheb paigast.

Võib olla teate paremat selgitust ja oskate soovitada, mida peaksin tegema või kelle poole pöörduma.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Põlvevaevuse põhjuseid on väga palju. Ei hakka neid siin loetlema ja oletama, mis võiks Teie põlvevalu põhjus olla. Soovitan pöörduda julgelt oma perearsti vastuvõtule. Kolleeg teeb esmase läbivaatuse, põhilised põlvetestid: stresstestid, sahtlisümptom, McMurray ja Thessalay. Vajadusel teised täpsustavad uuringud ja konsultatsioonid.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi