Chlamydia pneumoniae 29.12.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Soovin saada n-ö kolmanda arsti hinnangut. Pöördusin valutavate põlvede pärast ortopeedi poole. Ortopeed tegi vereanalüüsi ja leidis minu põlvede probleem on põhjustatud Chlamydia pneumoniae (lisasin vereanalüüsi tulemuse), aga perearst sellega ei nõusta. Lisaks on põlvde valule on kurgu, nina ja kõrva (kaela) probleemid. Ma ise sain küll ravi peale (eks paistab paari nädala pärast kas ravi aitab) aga mure lapse pärast, et tal tihti kõrva ja kõri probleemid ja kuna perearst ei ole diagnoosiga nõusm, siis siit 2 küsimust: 1) kas selle vere pildi järgi võib öelda et mul Chlamydia pneumoniae (Perearst ütleb et IgM peab olema positiivne)?? ja kas tasub lapsele vereanalüüs teha?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vabandan, kuid ma ei saa päris hästi probleemist aru. K Ägedat klamüüdia nakkust selle alusel ei ole, IgM on negatiivne, IgG on tõusnud, kuid see võib olla märk haiguse kunagisest läbipõdemisest. See on nii paljudel. Vereproov on üks paljudest abistavatest uuringutest- kõige tähtsam on Teie ja lapse vahetu uurimine ja probleemi täpsustamine, sellele järgnevad uuringud.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

RÕÕMSAT AASTAVAHETUST KÕIGILE KLIINIK.EE PATSIENTIDELE ! HEAD TERVIST UUEL AASTAL, MÕÕDUKUS KÕIGES. HEAD SUHTED ISEENDA JA OMA LÄHEDASTEGA !!!