Maksanäitajate kõrge näit. 28.11.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Kas mitme toidulisandi tarvitamine mõjutab maksanäitajaid? Tehtud vereproovis Alat 94u/l ja Asat 51u/l.Aasta tagasi tehtud verepr. näitajad korras. Võtan Vitakur Plusi vit. , Rotklee Plussi, salvei kapsleid ja Ecoshi D3 vit. Neid olen tarvitanud u. 2,5kuud.Muud verenäitajad korras, peale kolesterooli, mis on eelmise aasta 5,6lt hüpanud 5,9le.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tõus on vähene, selle taga võib olla tõesti mitmed toidulisandid suuremas koguses, aga ka näiteks paratsetamool, kolesterooliravimid, ka alkohol. Saan soovitada vaid perearsti poolt esmaseid uuringuid, maksapõletike proove, ultraheli uuringut ja seisundi jälgimist.

Head tervist soovides
Madis Veskimägi