D- dimeeri näit 21.08.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, mul on D-dimeeri näit normaalnäidust kõrgem- 1180 (norm alla 500). Kas see on ohtlik ja kas peaks edasi uurima, millest see näit kõrge on? On tehtud 1 Pfizeri koroonavaktsiin, peale seda kui halb enesetunne oli, siis tehti perearstil analüüsid. Perearst mainis, et see näit võis ka enne kõrge olla. Muud näidud on korras. Kuidas edasi peaksin siit minema, kas lisauuringutele ja kas võib teha teiae koroonavaktsiini süsti ka? Või pigem oodata veidi?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Saan soovitada vaid koostööd oma perearstiga. Infot on liiga vähe, et saaksin anda mingeid ravialaseid soovitusi. Kas kasutate nt sukaudseidrasestumisvastaseid ravimeid ??

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi