Kõrge IgE näit veres 18.08.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Lapsel oli kõrge IgE näit veres: 2000 (enne seda tehtud analüüsis oli eosinofiilide näiduks 0,78, seetõttu lisaanalüüs tehtigi, mitte kaebuste tõttu). Perearst saatis allergoloogile. Internetist infot otsides lugesin igalt poolt, et sellise kõrge näidu põhjuseks võivad olla ka parasiidid. Perearst ütles, et kindlasti on tegemist allergiaga ja väljaheite prooviks põhjendust pole. Palun öelge, kas nii kõrge IgE näit tõesti viitab allergiale, kuid mitte parasiitide võimalusele?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Pean ütlema seda, et IgE võib tõusta allergia, parasiitide jt teiste haiguste korral. Saan julgustada heale koostööle oma perearsti ja allergoloogiga. Parasiitide analüüs on lihtne ja annab ka hingerahu või konkreetse raviplaani.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi