Pidev kehv enesetunne, CRP normist kõrgem 23.11.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

2019 aasta oktoobris tekkis mitmel korral kehatemperatuuri tõus kuni 37.5ni, mis kadus järgmisel päeval. November 2019 enesetunne muutus kehvemaks rinnus oli ebameeldiv tunne(adrenaliinisööstu taolised), väsimus- CRP oli kõrgem veidi võtsin antibiootikume ning mõneks ajaks oli rahu. 2020 mai kuus läks enesetunne pidevalt kehvaks-
1)väsimus
2) peavalud
3)imelikud tunded peas- kohati nagu segadus tunne(raske toime tulla
4)valgus ja helid häirivad aegajalt
5) tihti jalad valutavad põlvedest alla välja ning käed küünarnukkidest randmeteni(sarnane tunne nagu enne haigeks jäämist)
5) sageli viliseb kõrvus
6) rinnus ebamugavustunne
7) silme ette tekivad udused laigud ning silmi vahel liigutada valus.
8) vererõhu kõikumised

Perearst on suunanud mind erinevatele uuringutele ning eriarstidele(kardioloog, kopsu ja kaela röntgen, kurgu-nina kõrvaarst, gastroskoopia- ainus, mis seni on leitud, et magu on väga spastiline ning vererõhu kõikumised(eriti alumine on kõrge), kuid varasemalt pole vererõhu probleeme esinenud(tekkisid 2020). Olen käinud silmaarstil, kust öeldi, et silmarõhk veidi kõrgem, kuid minu puhul normaalne ning psühhiaatri vastuvõtul, kes ütles, et tema ei tea, mis minu sümptomitega peal hakata ning kirjutas duloksetiini(pole välja ostnud).
Ükski arst siiani pole miskit konkreetset leidnud. Ainus mis igakord on paigast ära olnud on CRP:
13.03.2019 CRP 9.4mg/L
08.11.2019 CRP 13.2 mg/L
28.11.2019 CRP 13.2mg/L
29.11.2019 CRP 16.5mg/L
08.01.2020 CRP 4.9mg/L
17.06.2020 CRP 20.4mg/L
20.06.2020 CRP 10.5mg/L
05.07.2020 CRP 7.2 mg/L
15.09.2020 CRP 9.5 mg/L

Milliseid uuringuid soovitaksite veel teha ning milline on Teie arvamus?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mõtleksin reumaatilisele haigusele, määraksin analüüsid: RF, CCP, SR, ASO tiiter, HIV, HbsAg, HCV, autoantikehad, igaks juhuks Borrelia IgM ja IgG. Uriini ribatest ja külv. Vahest ka koormustest, südame ultraheli uuring ehk ehhokardiograafia jt. Tasuks ka kurgumandleid ja põskkoopaid, hambaid uurida. Aga ennekõike peaks arst Teiega põhjalikult vestlema, täpsustama sümptomite teket ja leevendavaid tegureid.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi