Biliburiini näitajad 07.03.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Viimastel kuudel probleemid seedimisega, nõrkus ja kehv enesetunne. Maksa üldnäitajad korras, kuid Bilirubiin 19 qmol/l (ref <21) ja Bilirubiin konjugeeritud 7 qmol/l (ref <5). Kas selline väike ref väärtustest konjugeeritud bilirubiini väljasolek võib viidata siiski mingile maksaprobleemile või ei näita see suurt midagi?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Selles väikeses hälbes ei näe probleemi. Tõsiküll, kui on sellised vaevused on tähtis arsti läbivaatus, vaevuste küsitlus ja mõistliku uuringuteplaani koostamine. Ultraheliuuring, teised maksaproovid: ALAT, ASAT, GGT; GPT CRP, täisveri, SR jt.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi