Valu rinnaku keskel ees ja abaluude vahel taga 03.06.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Olen 37a. Mees. Paar 3kuud tagasi hakkasid vaikselt märku andma hästi kerged valud või pigem ebameeldivustunne rinnus keskel ja vaheldumisi ka abaluude vahel. Ca kuu tagasi hakkasid tekkima ka ülemäärased röhitsused. Kirjutati välja nexmezol, mis võttis küll röhitsused ära kuid valud jäid. Hetkel on tehtud kliiniline vereproov, ekg, vererõhk, koroona test, ja kõik korras olnud.
Hommikuti tõustes ei anna midagi tunda. Päeva jooksul tunne tekib ja süveneb. Söömisega mingit seost pole avastanud. Enne probleemide tekkimist võtsin veidi kaalu maha.. Mõõdukalt 0.5 kuni kilo nädalas ja ca 12 nädalat ja - 7kg. (99 pealt 92 peale 183 pikk) Muidu aktiivne liikuv inimene. Kõrvetisi ei tunne et oleks. Viimasel ajal magades jääb ka kael väga kangeks... Kui sellel mingit seost võib olla. See valu või ebamugavustunne on niivõrd nõrk, et füüsilisel tegevusel seda väga ei märkagi.. Samas autoga sõites annab nagu rohkem tunda. Enne väljakirjutatud ravimit proovisin rennit... Ei andnud mingit efekti.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teid on kenasti uuritud, määratud raviga püütakse leevendada kõrvetisi. Vaevus meenutab pigem lihaspingevalu ehk müofastsialgiat. Mõnedesse lihasrühmadesse tekivad valulikud lihaspingekolded, vaevus avaldubki teatud asendites ja enam päeva II pooles. Seisundi uurimine on lihtne- arst katsub süsteemselt piirkonna lihaseid. Kui on tuntav tihkem, veidi krudisev lihaspingega ala, siis see toetab diagnoosi. Ravi korraldab perearst, kaasates füsioterapeudi, paiksed ja suukaudsed ravimid, kasutatakse ka lihaspingekollete süsteravi, tuimestamist. Järgneb ravivõimlemine ja teadlik asendikontroll, venitusharjutused töökohal.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi