Kõrvetav valu rinnus 22.04.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Ma küsin oma mehe kohta. Praeguse eriolukorra tõttu on raske arsti juurde pääseda. Mu mehel algasid umbes kuu aega tagasi kergemat sorti vaevused: kurk jäi valusaks, oli nõrkus, veidi raske hingata ja rinnus justkui kuumav valu. Tundis end lihtsalt haigena. Palavikku polnud, vastupidi: veidi alatemperatuur. Aga tal pole kunagi palavikku. Nüüd on aega läinud, aga rinnust pole valu kadunud. See on jäänud küll leebemaks, aga püsib ikka visalt edasi. See valu on rinnaku taga ja vahel ka külgede pool, kopude kohal, mitte aga päris külje peal, vaid ikka ees. See valu on veidi kõrvetav. Viimastel päevadel on kerge valu ka kõhus, vöökohast allpool, rohkem nagu vasakul. Valu rinnus ei sõltu sellest, kas kõht on tühi või just on söödud. Ka mitte sellest, kas mees teeb midagi füüsilist (ta midagi rasket küll nüüd ei teegi, aga näiteks kui kiiremini kõnnib). Valu jääb samasuguseks ka pikaliasendis, aga siis ei muutu suuremaks. Vahel see kaob jälle ära. Valu ei kiirga kätte ega selga. See pole ka väljakannatamatult terav. Kurgus mingit klompi pole, neelata raske ei ole. Köha üldse pole. Aga hääl on kähe, vahel rohkem, vahel vähem.
Kuna see on kestnud juba umbes kuu aega, siis teeb see nõutuks. Selle koroonahirmu tõttu arvasime algul, et ongi see viirushaigus. Aga mina, abikaasa, elan sama toas ja pole mingit nakkust saanud. Kui arstile helistasime, siis ta ütles ka, et tüüpilisi koroonasümptomeid pole. Nüüd on mees rahulikult kodus olnud, aga asi nagu ei paraneks. Kas saab olla midagi kopsus või bronhides, kui üldse pole köha? Või kas võib olla midagi seedesüsteemis? Kus selline imelik valu võiks tulla? Kui veel lihtsalt oodata, kas siis see ei võiks ohtlik olla?
Suur tänu, kui oskate mingit suunavat nõu anda!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vaevused meenutavad kõrvetisi. Julgen soovitada apteegi käsimüügiletist ostetava ravimi, omeprazol 20 mg x2 30 min enne sööki, ravikuuri 5 päeva. Ja kindlasti tuleb pöörduda arsti vastuvõtule- kolleeg vaatab, katsub ja mõtleb, ehk EKG, koormusEKg, FGDS, piltdiagnostika jm.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi