Suurenenud lümfisõlmed 27.10.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tervist,

Kaks aastat tagasi hakkas mul kaelal suurenema lümfisõlm. Käisin ka perearsti juures, kes tegi vereanalüüsid. Analüüsi tulemused näitasid, et kõik on korras.
Mõne aja pärast lümfisõlm ka kadus.

Nüüd, u 1.5 kuud tagasi tekkis see lümfisõlm mul täpselt samasse kohta uuesti. See on vahelduvalt suurenev (läbimõõduga 0.5...1 cm). Ta on kõva ja vabalt liikuv. Lugesin internetist, et sellised lümfisõlmed viitavad lümfoomile. Mõni päev tagasi oli mul ka tugev nahalööve, aeg-ajalt kannatan väsimuse all. Muidu on enesetunne väge hea. Kas ja kui suur on tõenäosus, et tegemist on lümfoomiga?

Tervitedes
A

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere A
Tõenäosus on väga väike. Vastaksin veidi põhjalikumalt, kuid ei tea Teie vanust, sugu, põetud haigusi ja töölaadi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi