Lümfisõlmed 21.12.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen 24aastane naine. Minul on mure lümfisõlmedega. Nimelt pidevalt on mul lümfisõlmed valusad, kaelal ja kaenla all. Viimasel ajal on ka uusi tekkinud mis on päris suured, algul olid valusad kuid enam pole aga ära ei lähe. Olen ka arsti juures käinud ja on mingeid proove teinud kuid öeldi et korras. Kas ma peaksin siiski muretsema? Ise arvan et see ei ole päris normaalne nii. Arsti juures käisin soomes. Muid haigusi ei tea et mul oleks.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Saan aru, et käisite arsti vastuvõtul üsna ammu, kuid haiguspilt on selle ajaga muutunud. Ega muud, kui taas arsti külastus: läbivaatus, täisveri, verevalem, HIV, S-T.Pallidum IgM ja Ig G AB sõeluuring, ASO tiiter, TSH ja veel testid, mida Teid vahetult nägev arst peab vajalikuks.
Head tervist ja kaunist jõuluaega soovides
Madis Veskimägi