Lümfisõlmed 06.02.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Mul on mure lümfisõlmedega ja see ei anna mulle rahu. Alates septembrist on lümfisõlmed kaelal paistes ja pole siiani ära läinud. Paar kuud tagasi sain mononukleoosi diagnoosi, aga see peaks mul ju nüüd möödas olema, miks siis lümfisõlmed ja kael ikka veel paks? Mul on vasakul pool kaela ja õla vahel suur muhk. Olen käinud kaks korda uuringutel ja seal öeldi, et pole midagi, aga see teema teeb mulle ikkagi mure. Mul on väga suur terviseärevus ja kardan väga hirmsasti vähki. Palun vaadake pilti ja õelge, kas ma peaksin muretsema. Kas see võib olla ka näiteks sellest, et olen aasta ajaga võtnud juurde 10km ja olen hetkel ülekaaluline? See teema tekitab tõesti väga palju stressi mulle. Nutan nädalas vähemalt 2 korda selle pärast, ma ei taha ära surra

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mõistan muret. Pilt on muidu kena, kuid lümfisõlme sealt on raske hinnata. Saan vaid soovitada koostööd ja usaldust oma arstidega. Sellist lümfisõlme jälgitakse mõnda aega, siis uuritakse, kui vaja, tehakse koeproov jt uuringud.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi