Puusaliigese artroos 14.11.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Sooviksin teada kas mu perearsti soovitused on õiged ja võib olla soovitate midagi enda poolt
Täna mu sõnade pealt perearst pani diagnoosi-puusaliigese artroos.
Suunati ka röntgenisse. Röntgeni vastus on selline
Kirjeldus: Rö-ülesvõte vaagnast AP:
Puusaliigeste pilud on tavapärase laiusega, liigestuvad pinnad on ühtlase kuluga. Atsetabulaarsel vähest subkondraalset skleroosi. Reieluupea on ümarkontuurne, kaelade nurgad on tavapärased. Pehmed koed on lisavarjudeta. Uuringule jäänud osas L5 spina bifida. SIL pilud on jälgitavad, ühtlase laiusega.
Järeldus: Puusaliigeste pilud on tavapärase laiusega, liigestuvad pinnad on ühtlase kuluga.
Perearst soovitas võtta glükosamiini, teha harjutusi, võtta kaalust 10 kg.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Radiogrammil ei ole õnneks rasket puusaliigese kulumist. Ei ole ka muud valu põhjust näha. Küllap on perearst välistanud puusaliigese valu teised põhjused, teinud nn reuma, UA, borrelioosi jt analüüsid.

Usaldage oma perearsti, kui tundub, et midagi jäi selgusetuks või teeb muret, siis küsige oma arstilt. Taastusravi ?

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi