Köha, röntgenpilt 19.01.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Mul on köha pikemat aega, seetõttu sai teha röntgenpilt kopsudest.
Palun aidake selgitada, mida see tulemus tähendab, kas vajab ravi?
Röntgeni vastus:
Hajusat tihenemist vasakul parakardiaalsel alaväljas võrreldes varasema ülesvõttega, selget infiltraati välja kujunenud ei ole, pigem bronhiidi leid, bronhovaskulaarsed kimbud tihenenud, lateraalsiinused on vabad.

Tänan!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Saan aru nii, et varasemal röntgenipildil esines hajus tihenemine südame kõrval vasakul pool, uuel uuringul seda ei ole. See ju hea märk, ilmselt olete varem põdenud kopsupõletikku. . Selget kopsupõletikku ei ole, veelgi parem. Pigem bronhiidileid, see on kergem haigus, võrreldes nt kopsupõletikuga. Oletan, et küsisite ka mycoplasma antikehade kohta. Lugege seda vastust ka.
Hea koostöö oma perearstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi