Röga ja vilin kurgus/kopsudes 11.01.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen vaevelnud tugeva köha käes juba umbes kaks nädalat ja sellega kaasneb ka rõve ning paks röga. Kuulda ja tunda on ka tugevat vilinat/lärinat vasakpoolses kopsus. Nüüd on ilmnema hakanud ka nõrkus ning väsimus.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
"Rõve ja paks röga" viitab bakteriaalsele põletikule. Oma kogemuse alusel on abi klaritromütsiinperekonna antibiootikumist. Arst ei tugine otsustes vaid vereproovile, vaid vaatab haiget ikka tervikuna.
Seniks hoolas röga veeldamine- rohke vedelik, nii paar sooja köhateena päevas, ACC Long 2 x päevas. Vilin võõtab võimalikule bronhi ahenemisele hingates, seda võiks leevendada salbutamol siirupi, aerosooli või auruna. Ikka hea koostöö oma perearstidega.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi