Kehv hääl II 07.11.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Kunagi kirjutasin Teile oma probleemist, lisasin ka lingi. Pakub huvi, kas sellist probleemi on võimalik leevendada/parandada kirurgilisel teel?

Luguidamisega

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere!
Eelmises vastuses püüdsin anda ülevaate häälehäirete keerukusest. Enamus häireid on talitlushäired, neil puuduvad anatoomilised muutused. Muidugi osa häireid on tingitud muutustest hääleaparaadis, häälepaelte muutustest. Kuid siinkohal ma saan vaid teoreetiliselt arutada. Soovitan pöörduda nina-kõrva-kurguarsti vastuvõtule , arst saata kõike vahetult hinnata ja teha täpsustavad uuringud. Alles siis saab hinnata võimalusi edasiseks raviks, sealhulgas ka kirurgiliseks raviks.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi