Õhupuudus ja pearinglus 03.11.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Mure selles et viimase aasta jooksul esineb pearinglust/minestustunnet ja ohupuudust.
Natuke kirjelduseks:Mul on palju stressi,söön ebaregulaarselt ja töö tõttu ka kiirustan süües. Istuv töö.Köha ei ole. Ülekaaluline ei ole,proovin õhtuti teha natuke kõndimist jooksulindil aga liigun pigem vähe.Õhupuudus ei ole seotud füüsilise tegevusega.
Raseduse ajal kannatasin ka tugeva õhupuuduse all aga pärast lapse s{ndi nagu ei täheldanud enam ohupuudust.(siis oli ka rauapuudus)Tundub et ohupuudustunne hakkas uuesti tööle naastes.Vereanalüüsi andmed normis kugi mõned näitajad piiri peal.(töötervishoiu arstil).Suvel palavus väga segas.
Mis arvate kas voibolla kopsudega midagi või mõne aine puudus.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Orgaanilise haiguse, nt südame või kopsude haiguse võimalus on väga väike. Miks ma nii arvan. Sest kirjutate, et vaevus ei ole seotud füüsilise koormusega. Orgaanilised haigused avalduvad just koormuse, rahuolekus piisab kahjustunud organi ressursist rahuldavaks talitluseks. Teie vaevuste põhjus on kõik see mida kirjeldate- stress, ebaregulaarne töö ja puhkeaeg, tööalane ülekoormus, võimalik, et ka psüühhiline vastumeelsus ja tõrge.
Kui seda kõike saate vähendada või hoopis vältida, siis kaovad ka vaevused. See ei ole kerge, ei soovita tarvitada rahusteid ega uinuteid, kuigi neid teinekord liiga meelsasti küsitakse ja kirjutatakse.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi