Maksanäidud 08.10.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere - käisin Synlabis maksapaketti tegemas.
Kaks näitu olid kollased.
INR on 1.40
PT on 55,8%

Mis see tähendada võib kui need korrast on?
Saan ma õigesti aru, et maksa sünteesi häireid ja maksatsirroosi?

Perearstile on aeg 17.10 juba kirjas.

Aitäh

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Lisatud pilt jõudis minuni sellisena, et pole näha, mis konkreetsed analüüsid Teil on tehtud. Kui maksapaketis kõik teised analüüsid peale INR-i ja PT olid korras, siis tõenäoliselt Teil maksahaigust ei ole. INR ja PT on vere hüübimisnäitajad, mis võivad tõusta ka teatud ravimite tarvitamise puhul, vitamiin K imendumishäirete puhul ja ka teatud hüübimishäirete puhul. Soovitan konsulteerida oma perearstiga.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst