Veri rögas 10.02.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.Mul on 3 päeva järjest röga sees veri olnud.Esimene päev oli ainult pisikesed verekiud teine ja kolmas päev oli täitsa veri.Olen suitsetaja.Kolmanda päeva õhtul hakkas paremal pool rinnus valu.2 kuud on olnud nö suitsumehe köha.Millest see võib olla?Arsti juurde saan alles 1 aja pärastkuna viibin hetkel reisil.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Veriköha on potentsiaalselt ohtlik sümptom, mille puhul on kindlasti vajalik pöörduda arsti poole. Veriköha põhjusi on erinevaid (infektsioonid, kasvajad, hüübimishäired jne.). Kindlasti vajab veriköha ka täpsustavaid uuringuid, millest esmane on kopsuröntgen. Kui röga on täiesti verine, soovitan Teil esimesel võimalusel pöörduda lähimasse erakorralise meditsiini osakonda.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst