Ikka veri rögas???? 15.02.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere jälle.Nädal aega on olnud röga verine ja paremal pool rinnus valu üleval õla juures keskel nagu roiete taga ja roiete all servas ning seljas paremal pool õlast kuni roiete alumise servani.Käisin EMOS sealt tehti röngen ja võeti vereproovid kõik näitajad olid korras kopsud puhtad.Aga arst ütles et paremal pool kopsu alumises sagaras on kahinad.Suunas perearstile ja ütles et paneksin aja kopsuarsti juurde.Aga ma ei saand vastust sealt ikkagi miks on selline valu ja raske on ka hingata.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Kui esmane vereanalüüs ja kosuröntgen on korras, siis on paljud tõsised haigused, mis võivad verd rögas põhjustada, välistatud. Kopsuarst visiit oleks järgmine loogiline samm, sest tema saab korraldada vajadusel põhjalikumad uuringud.
Alati tasub mõelda, et veri rögas võib pärineda ka ninaneelust. Seega kui kopsuarst põhjust ei leia, võiks kaaluda ka kõrva-nina- kurguarsti visiidi vajadust.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst