Immuunsüsteem 31.01.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tervist! Tülitan teid sellise murega, et kas sealt vereanalüüsi pildist on välja lugeda immuunsüsteemi taset? Või kas midagi võib vihjata nõrgale immuunsüsteemile? Olen muidu üllatavalt harva haige olnud elu jooksul, 1-2 korda aastas kui sedagi, kuid viimastel kuudel juba 3 korda kokku. Tegelen palju ka spordiga, ei joo ei suitseta, tervisliku eluviisiga inimene. Tänud ette juba!

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
See konkreetne vereanalüüs on korras ja selle alusel ei saa küll väita, et Teie immuunsusel midagi viga oleks. Paraku on organismi immuusüsteem oluliselt komplekssem ja immuunsuse taset ei ole võimalik hinnata pelgalt ühe vereanalüüsi põhjal. Vastupanuvõimet haigustele mõjutavad ka stress, füüsiline aktiivsus (näiteks ületreening langetab vastupanuvõimet infektsioonidele), unerežiim, kroonilised haigused, tarvitatavad ravimid, eelnevad ägedad haigused. Näiteks üks äge viirushaigus võib organismi vastupanuvõimet langetada sel määral, et järgnevatesse viirushaigustesse nakatumise tõenäosus suureneb) Samuti võib immuunsus olla madalam ka nendel isikutel, kelle D-vitamiini tase vereseerumis on alla normi.

Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst