Tekkis pähe lööve 28.01.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Mul tekkis üleöö pähe selline punakas/pruun laik. Ei sügele ega midagi. Nahast veidi kõrgem ainult. Pildil veidi punane, kuna suutsin katki kratsida pestes. Küsimus selline kas tegu rohkem löövega või melanoomiga?

Lugupidamisega,

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Leid on omane pigem pigmenteerunud nahanäsale ehk akrohordonile või sünnimärgile, mis on saanud kratsimisega veidi haiget. Siin on näiteks üks pilt: https://www.google.ee/search?q=pigmented+acrochordon&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjM1un7-f3YAhWNKlAKHeVYDIQQ_AUICigB&biw=2207&bih=962#imgrc=0zkmr2DN4lZ2DM:
Kuid selline asi ei teki üleöö, vaid on saatnud inimest mitmeid aastaid. Leid ei ole omane naha seentõvele.
Kuna see moodustis asub peas, mida ikka teinekord kammitakse, kantakse mütsi, kiivrit jm, siis saab piirkond ikka hõõruda. Kindlasti on Teil üks küsimus. Mida teha ?? Ausalt öelda, mina isiklikult vaatleksin seda nahamikroskoobiga ja tõenäoliselt lõikaksin ta välja, lõikejoon u 2-3 mm tervel nahal. Kindlasti saadan äralõigatud moodustise Tartusse histoloogiliseks uuringuks, see annab lõppdiagnoosi. Kui julgete, siis võiksite vaadata järgnevat õppevideot: https://www.youtube.com/watch?v=9_LeN6UT4rA
Kindlasti leiab Teie perearst parimad lahendused, sõltuvalt Teie elukohast ja perearsti võimalustest-kogemusest.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi