Lööve või midagi taolist peas 30.01.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Tekkis nädal tagasi selline kolle pähe. Infoks veel nii palju, et reedel käisin juuksuris (juuksur pereliige) ta oleks seda kindlasti märganud aga ei näinud ka midagi ja pühapäeva õhtul avastasin sellise asja peast. Ta ei sügele ega valuta on vaid veidi kõrgem nahapinnast. Kolde kõrval on veel pisike näsa moodi moodustis. Küsimus selline; kas tegu melanoomi laadse või ohtliku asjaga?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Karmen Joller

dr Karmen Joller

Perearst

Kivimäe Perearstikeskus

Tere!

Sellise pildi järgi on väga raske hinnata, millega tegu. Nt ei saa ma aru, kas need pisikesed täpikesed on punased või pruunid.
Melanoom paari päevaga nii suureks ei kasva. Võimalik, et juuksur ka ei pannud tähele, et peas on mingi moodustis. Soovitan kindlasti seda arstile näidata - alustada võite oma perearstist, ka perearstid oskavad sagedasemaid nahahaigusi ravida.

Tervitades
Karmen Joller