Vaevused lõualuudega 16.09.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Olen 20. aastane tütarlaps ning mul on selline probleem, et mul on lõualuud aegajalt valusad ja süües naksuvad. Praegu tekitavad nad mulle eriti probleeme,sest olen haige(nohus ja köhas).
Väiksena oli nii, et suurt pirukat hammustada ei saanud, kuna suu lihtsalt ei avanenud.

Oskate te ehk mulle öelda, millest see on tingitud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Lõualuude naksumine võib olla normaalne nähe aga ka esineda mitmete liigeshaiguste sümptomina. Lõualuu liigestub ja ka liigesega. Soovitan nõu pidada oma perearstiga, kes vajadusel eristab normi haigusest ja plaanib edasisi samme. Võimaluseks oleks ka nõupidamine reumatoloogi ehk liigeshaiguste arstiga ja miks mitte ka hambaarstiga.
Head tervist sovides Madis Veskimägi