Keelel imelikud laigud 03.07.17 / Perearst

Külastaja küsib:

tere.reedel 30.06.17 tekkisid minu keelele sellised kujutised.keel on veidi kipitav.ja kurgulagi sügeleb pidevalt.ja kurk on õrnalt valutab ning veidi raskem neelata.selline tunne nagu kurgus oleks midagi ees.millest see võib olla ja kuhu peaks pöörduma.

ette tänades

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere,
Lugedes Teie kirjeldust ja omamata ülevaadet Teil varasemalt esinenud terviseprobleemidest, tekib mõte, et kaebused võiksid olla tingitud allergilisest reaktsioonist.
Samuti tuleb kõne alla viirusinfektsioon.
Soovitan Teil pöörduda esmalt perearsti poole anamneesi täpsustamiseks, läbivaatuseks ja vajadusel täiendavateks uuringuteks. Kui tegu on viirusinfektsiooniga, siis see on iseparanev haigus. Allergia kahtlusel tuleks määrata allergia ravi ja lasta teha allergiatestid.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst