Laigud keelel 28.02.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Mul tekkind juba 4-5 korda sellised laigud keelel. Hakkab väiksest laigust ja läheb suuremaks. Esimesel korral oli laik sügavam ja valusam.
Mis võib olla sele põhjus ?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan usalduse ja hea pildi eest. Julgen oletada mao probleeme, öeldakse, et keel on mao peegel. Huuled paistavad piisavalt punased olema, see välistaks kehvveresuse. See on ka üks keelemuutuste põhjus. Kui suus on mujal ka midagi selist liigub mõte pärmseentõvele ehk kandida stomatiidile. Msis see täpselt on ja mida teha on mul raske ütelda. Saan soovitada Teid vahetult nägeva arsti konsultatsiooni ja ravi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi