Erinevad terviseprobleemid 25.01.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Olen mures oma tervise pärast. Nimelt kimbutavad mind erinevad tervisehädad. Dets. alguses olin kimpus seljavaluga, kahtlustatakse diski probleemi, teostati röntgenuuring nimmepiirkonnast. Hetkel ootan Mrt järjekorras. Seljavalu on järele enam vähem andnud, nüüd asendus peavalu, mis on kestnud 2 nädalat ja on kuklas ja otsaees. Lisaks on uimasus ja väsimus ning pearinglus. Aasta aega on olnud kätel pisikesed punased täpikesed, mis on alla mm suurused. Viimasel ajal on pōlvedele tekkinud väikesed 2 cm suurused sinikad, kummagil 2 tk(ei tea, et oleks ära löönud, kuid selja säästmiseks olen mōningaid toiminguid teinud pōlvili, vbl. siis sellest). Aeg ajalt on ka öist higistamist. Perearst ei näe probleemi, seda enam, et vereproov on olnud korras. Mis vōiks olla kōigi nende sümptomite taga? Elukvaliteet on kōvasti häiritud ja elan pidevas hirmus, et midagi hullu on tervisega. Olen kimpus ka ärevushäiretega. 4 aastat tagasi teostati peavalude tōttu 2 CT uuringut peast väikese vahega. Nüüd muretsen selle pärast ka, et äkki on sellest suurest kiirgusdoosist tekkinud mōni verehaigus. On see vōimalik sellise lühikese ajaga vōi vōtab sellised tagajärjed kauem aega. Lisan ka äsja tehtud vereproovi.
Erütrotsüütide settekiirus* 3
C-reaktiivne valk seerumis/plasmas* <1.0 Hemogramm viieosalise leukogrammiga*
WBC 6.70
NEUT# 3.13
LYMPH# 2.80
MONO# 0.53
EO# 0.19
BASO# 0.05
NEUT% 46.8
LYMPH% 41.8
MONO% 7.9
EO% 2.8
BASO% 0.7
RBC 4.16
Hb 125
HCT 36.4
MCV 87.5
MCH 30.0
PLT 238
Loodan, et leiate nendele mitmele küsimustele vastata.
Ette tänades.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist

Kahjuks on üheks ärevushäire sümptomiks ka liigne mure erinevate kehaliste sümptomite suhtes ning hirm, et nimetatud sümptomid võivad olla mõne väga tõsise kehalise haiguse tunnuseks. Õnneks Teie kirjelduse põhjal võib öelda, et Teie poolt kirjeldatud sümptomid ei ole absoluutselt omavahel seotud ning tegemist on kahtlemata ebameeldivate, kuid täiesti tavaliste ja isemööduvate haigustega. Kuni 3 nädalat kestev seljavalu tabab iga inimest vähemalt üks kord täiskasvanuea jooksul ja läheb tavaliselt ise minema ravikehakultuuri ja tablettraviga; peavalu kirjeldatud kohtades on enamasti pingepeavalu, millega sageli kaasub ka uimasus, väsimus ja pearinglus, 2 CT uuringu kiirguskoormus kindlasti ei tekita verehaigust, veelvähem nii kiiresti ja vereproov on Teil tõesti korras. Ehk siis soovitan keskenduda põhihaigusega tegelemisele - kuna tundlik loomus on inimesele geneetiliselt kaasa antud, siis ei ole lootust, et see ise kunagi üle läheb, küll aga on võimalik sellega koos täiesti kenasti elama õppida. Väga hea on korrapärane ja meeldiv füüsiline koormus, kindlasti lõdvestus- ja venitusharjutused (nt pilates, jooga, shindo), palju abi on ka psühhoteraapiast ning vajaduse korral võib arstiga kõneleda ka ravimite võimalusest.
Lugupidamisega
Le Vallikivi