Kandidoos 15.08.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Mind vaevavad umbes viimased pool aastat erinevad terviseprobleemid. Senini on nad tundunud kõik eraldiseisvad ja sekundaarsed, kuid nüüdseks olen kõigiga korralikult hädas ning tuleb hakata probleemidega sisuliselt tegelema.
Esiteks on mul kubemeseen (sügelus, ketendus, punetus, lõhed, kuivamine). Olen kasutanud klotrimasooli ja lamisili, mis mingit tulemust andnud ei ole.
Teiseks on mul probleeme soolestikuga (meeletu päraku sügelus ja väiksed lõhed, pigem kinnine kõht ning mõned korrad olen märganud väljaheites ka verd). Tarvitasin igaksjuhuks Vermoxi, et välistada sooleparasiidid, kuid sügelus pole kuskile kadunud. Nüüd alustasin klotrimasooli kasutamist ka seal.
Kolmandaks olen 24/7 väsinud, loid ja uimane. Mainimata ei saa jätta ka meeletut magusaisu.
Oma probleemide lahenduseks olen pannud aja nahaarstile ja perearstile, kuid enne visiite pean vastavalt kolm ja kaks nädalat vastu pidama, kuna arstile teatavasti kohe ei saa. Nagu eelpool mainitud, et ole aidanud mind käsimüügi salvid ega ravimid.
Sooviksin teada, kas tegemist võib olla näiteks pärmseenhaigusega minu organismis?
Isegi kui selline huupi diagnoosimine kõrvale jätta, siis millised oleksid Teie soovitused, et probleeme pisut leevendada või ellimineerida. Abi oleks tarvis vähemalt seni, kuni lähen arstide visiidile.

Tänud!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Oleks kubemelööbest piltki, julgeks midagi soovitada. Olen oma patsientidele kirjutanud ravimit Travocort, 2 x päevas 10 päeva. Aga haiget nägemata ei saa seda teha. Pärakuprobleemid vajavad ka vaatlust, katsumist ja esialgu konservatiivset ravi erinevate suposiitidega. Ägeda vaevusega PEAB sama perearstile samal päeval, vähem ägedaga 3 päeva. See on seadus ja igati inimlik. Iga perearst leiab selleks kohe aja, aga kipub olema nii, et perearsti ümbritsevad korralikult koolitatud õed-registraatorid. Võib juhtuda, et perearst on paari nädala kaupa ka soomes. Soovitan "mõisltlikult lärmata" ja asjad hakkavad liikuma.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi