Kähe hääl ja valu kõri piirkonnas 02.04.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Kas hääle kähedus ,kuiv köha ja kinnine bronhiit pikema perioodi vältel igal talvel võib olla põhjustatud allergiast,kroonilise haiguse tüsistusest,või liiga intensiivsest ja valest hääle kasutusest?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Jah võib küll. Loodan, et Te EI suitseta. See on esimene selliste vaevuste põhjus. Saan soovitada nõupidamist perearstiga, jälgida häälehügieeni reegleid. Täpsustada aitab ka spirograafia ja bronhodilataatortest. Ja muidugi arstlik mõtlemine ja analüüs.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi