Mitu muret 08.01.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 23 aastane ja mul on mitu muret tervsega.
1. Vasakul pool rinnus on valud. Üldiselt on selline tuim valu kuid vahetevahel lööb tervam valu rindu. Sellega koos on ka tunne et miski nagu suruks või pigistaks rinnus ja kaasneb ka hingamisraskus. Käisin ka perearstil ning suunas edasi ortopeedile, kuna avastas kerge skolioosi. Samas ütles et valud tekivad mul pinges lihastest ning peaksin massaaži minema. Sinna on aeg pandud, kuid siiski tahaksin teada, mida veel saaksin selja jaoks ja valude vähendamiseks tega.

2. Mure on kõhuga või seedeelundkonnaga. Nimelt esineb ka kõhus vasakul pool valusid ja vehetevahel teravamaid torekeid. Vahel nagu küht sees muliseks ja nagu lihased tõmbleksid. On ka selline tunne nagu oleksid gaasid ja nagu maos valutaks küht. Viimasel ajal tuleb ka üsna palju krookse, mida enne pole kunagi tulnud ning kurgus esineb ebameeldib kuivus.
Mis te sellest arvate?

3. Samuti on mul liigesed üsna raksuvad ning viimasel ajal on ka parema käe ranne valulikuks muutunud. Perearst saatsi küll UH uuringusse, kuid äkki peaks tegema mingisuguseid vereanalüüse.

4. Peale kõige selle esineb mul alakõhus ka tuim valu nagu enne päevi. Kuid pärvad on läbi ja uuteni on veel aega, seega praegu ei tohiks olla sellist valu. Naistearstile on küll aeg kinni pandud, aga ehk oskate veel miskit nõua anda?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist
See, kui inimesel on palju erinevaid terviseprobleeme, tähendab eelkõige seda, et ta peab esmalt oma elurütmi ja harjumused üle vaatama - alates kõige lihtsamatest asjadest - Liiga palju stressi? Liiga vähe rõõmu? Liiga vähe puhkust ja und? Liiga keerulised inimsuhted? Liiga vähe füüsilist koormust värskes õhus? Liiga vähe regulaarset tasakaalustatud toitumist 3-4 korda päevas? Liiga pehme/kõva voodi? Liiga pehme padi? Liiga palju muret oma tervise pärast? Kui need küsimused leiavad positiivse lahenduse, siis tõenäoliselt kaovad enamus Teie poolt mainitud terviseprobleeme.