Lõhe keelel ning keele küljed sakilised 15.09.10 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on keele keskel umbes 2 cm pikkune lõhe ja keele küljed on sakilised ja ka pisikesed lõhed. Aeg-ajalt keel valutab ja mõnikord tunnen, kuidas keele küljest just külgedelt tuleb tükke.Ja keel tagaosas kaetud valge katuga.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
Keeleprobleemidega on esimene koduülesanne vaadata üle oma tavad ja harjumused. Näiteks: kas Te tarvitate regulaarset mõnd ravimit või toidulisandit; kas Teil on mõnd kahjulikku harjumust - näiteks suitsetamine; milliseid vahendeid Te kasutate suuhügieeniks - alates hambapastast, suuveest ja hambaniidist kuni hambaarsti regulaarse külastamiseni; kas Te toitute tervislikult, täisväärtuslikult ja regulaarselt - sest vanarahva ütlemises "Keel on kõhu peegel," on oma tõetera sees; kas Teie nina hingab takistusteta - sealhulgas ega Te näiteks öösiti norska. Vastused nendele lihtsatele küsimustele võivad anda viite Teie häda algallikale. Perearstiga võib alati uuesti nõu pidada, internetist ja erinevatest raamatutest pärit info puhul on mõnikord veidi raske terasid sõkaldest eraldada, vastasel juhul oleks kogu inimkond 10 päevaga rikkaks ja õnnelikuks saanud.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi