Valve laik suuõõnes 26.08.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Mure sellest, et mul on mõnda aega keelel olnud põletav tunne. Keele küljed on lainelised ning suuõõs punetav. Uurides suud ja keelt lähemalt, leidsin igemete siseküljel valve laigu, mis on kui tugev tükk ja kõrgem, valus aga pole... Olen ka tugev suitsetaja aastaid olnud ning nüüd siis hirmutab, et ega pile tegu pahaloomulise kasvsja vms. Käisin ka perearsti juures ning selgus, et maksatöö on aeglustunud ning art pani keeleseisundi selle arvele. Kas aga peaks seda laiku laskma lähemalt uurida?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kahtlustan haigust nimega lame lihhen, nii palju kui pildilt näha on. See ei ole halvaloomuline haigus, ravi määrab kas perearst või nahaarst. Haiguse kohta saab googeldada, otsinguks lichen planus. Näiteks see link http://www.exodontia.info/Oral_Lichen_Planus.html .

Head tervist soovides
Madis Veskimägi