Raskustunne kõhus 14.01.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Probleeme on palju kuid kirjeldan kõiki , sest ehk on need omavahel seotud.
Aasta tagasi sünnitasin / rinda andsin 1 kuu / kasutan beebipillet Yarina , mitu kuud hiljem tekkis päraku piirkonnas selline kerge kipitus/sügelus aga teepuuõliga määrides see kadus . Peale sünnitust oli päraku suhtes tunne teine kui varasemalt. Oli nagu tunda , et midagi ulatub justkui natuke väljapoole võrreldes varasemaga. Sünnitusjärgses kontrollis seda ei vaadatud . Kuna see on mul peas kinni ja ma mõtlen sellele väga palju siis ma täna ei oskagi öelda kas ma mõtlen et on midagi või päriselt ka on aga täna tugevat sügelust vms kindlasti ei ole samas kohati kergelt kipitab seega päris õige ka ei ole . Küll aga on aegajalt peale roojamist wc paber kergelt verine. Kõht kinni üldjuhul tegelikult ei ole. Roojamine valulik samuti ei ole kuid rooja värvus on selline heledam oranzikaspruun / on see okei või mitte ? .
Viimased kuud on tekkinud kõrvetised, gaasid , mõru maitse suus ja selline raskustunne kõhus - ka toitumine on kindlasti seda kõike vb soosiv aga samas on olnud alati selline .Kõrvetisi kunagi varem va. raseduse ajal ei ole olnud . Samuti on mul tugev valgevoolus millega olen korduvalt günekoloogi vastuvõtul käinud kuid ta väidab et analüüsid on korras seega ma ei tea mida siis teha . Olen erinevad küünla ravid läbi teinud ning ka seenevastase ravikuuri ( kuna mul on suurnurgad katki koguaeg , oli mega naha sügelus(kadus pärast seeneravi ), väsimus , mõru maitse suus jne . Pärast seeneravi kadus ka mõru maitse ja mingiks hetkeks ka kõrvetised. Alkoholi ei joo , kohvi vahel harva .

Kokkuvõttes mu tänane mure .
Raskustunne kõhus (nagu oleks väga palju söönud ) / gaasid mittemeeldiva lõhnaga / kõht kuidagi punnis ei ole.
Rooja veritsus / värvus .
Kuna valgevoolusega günekoloog enam midagi teha ei oska aga see on ikkagi ülimalt tugev siis kas võib olla mu kehal midagi üleüldiselt aigast ära ? Stress on mul kindlasti , kuid kas see võib kõike seda põhjustada ?

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Kirjutate, et olete hiljuti sünnitanud. Rasedus võib soodustada teatud pärakuprobleemide sh. hemorroidid teket. Hemorroidid võivad olla nii sisemised kui välimised. Mõistlik oleks esmalt diagnoosi täpsustamiseks pöörduda oma perearsti vastuvõtule, sest sageli piisab diagnoosi panekuks ainult vaatlusest. Keerukamatel juhtudel võib perearst pidada vajalikuks proktoloogi konsultatsiooni.
Vale toitumise tagajärjed ei pruugi väljenduda aastaid, kuid varem või hiljem tekivad sellest ikka probleemid. Kõrvetisi soosivad ülekaal, suitsetamine, vein, õlu, praetud rasvased toidud, šokolaad, kohv, piparmünt jne. Soolestik on väga stressitundlik organ ja stress võib vallandada erinevaid seedetrakti probleeme. Samuti võib tupeseen ägeneda seoses stressiga.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst