Mao limaskesta põletik 31.01.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Probleem järgmine - meesterahvas 60 aastane. Kaks aastat tagasi diagonoositi sapikivi (haigus oli suhteliselt ägedas staadiumis , põletikuline) ja seejärel eemaldati sapp.
Kõhuvalu on jäänud senini. Perearst kirjutas vahepeal rohud Lexium 20 mg, kuid suur abi neist polnud.
Nüüd aga jätkuvad valud ülakõhus, tunne justkui "näriks seest". Järgnes külmavärinad ja palavik, kuni asi muutus väljakannatamatuks ja kutsuti kiirabi. Vereproovid näitasid põletikku ja ka mao näitajad on halvad. Sealne valvekirurg eeldas, et tegu on mao limaskesta põletikuga ja soovitati perearsti juurde minna.
Perearst ei teinud aga edasisi uuringuid ja kirjutas sama rohu, vaid kangema Lexium 40 mg välja...
Mida teha, mida kahtlustada , et haigus väljaselgitatud ja väljaravitud saaks?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvan, et võiks kaaluda nn kolmikravi, maopõletiku ravi 3 erineva ravimiga, 2 antibiootikumi ja 1 prootonpumba inhibiitur, umbes see mida kirjeldate. Mõtlete vist Nexiumi.
Antibiootikumid peaksid hävitama bakteri nimega Helicobacter pylori. Seda bakterit saab lihtsalt diagnoosida väljaheites, kui raviasutuses on juhtumisi test olemas, tavaliselt aga võetakse proov selleks "mõõganeelamisel".
Loodan, et sain anda veidi nõu.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi